KALİTE VE GIDA GÜVENLİĞİ POLİTİKAMIZ

TEMEL GIDA VE TOPRAK ÜRÜN. SAN. TİC. LTD ŞTİ. olarak üretimini gerçekleştirdiğimiz çekirdeksiz kuru üzüm ürünlerinin, depolanması ve sevkiyatını içeren tüm süreçlerde gelişmiş teknolojileri kullanarak; yüksek kaliteli, sağlıklı ve güvenilir üretime uymayı taahhüt ettiğimiz politikamız;

1.     Hammadde ve girdi ürünlerinin kabulünden son ürünün sevkiyatına kadar geçen tüm süreçlerde; ilgili ulusal ve uluslararası güncel mevzuat, tebliğ ve/veya kanunlara, kalite ve gıda güvenliği standartlarına, helal üretim koşullarına, sağlık ve hijyen kurallarına uygun ürün üretmek.

2.     Dünyadaki güncel gıda güvenliği risklerini (fiziksel, kimyasal, mikrobiyolojik, alerjen, gdo) takip etmek ve risk değerlendirmelerine göre gerekli önlemleri alarak üretime devam etmek.

3.     Üretecek olduğumuz ürünlerde ve bu ürünlerde kullanacağımız gıda girdi ürünlerinde; tanımlanmış, ölçülebilir, kalite ve gıda güvenliği kriterlerine uygun fiziksel, kimyasal, mikrobiyolojik, alerjik, radyasyon içermeyen GDO içermeyen, taklit ve tağşiş olmamış, insan sağlığını ön planda tutan ürünlerin üretilmesini ve müşteriye sunulmasını sağlayacağımızı taahhüt ederiz.

4.     Ürünlerimizi üretirken çevresel sorumluluk bilinci ile hareket etmek, çalışan sağlığını ön planda tutarak iş sağlığı ve güvenliği yasalarına uygun çalışmak.

5.     Üretim ve işçilik maliyetlerini düşürerek, kâr oranını yükseltmek için süreç boyunca olabilecek teknolojik gelişmeleri takipte kalıp uygulamaya almak.

6.     Tüm üretim sürecimiz boyunca, tedarikçilerimizden müşterilerimize kadar olan tüm iş ortaklarımızın ihtiyaç ve beklentilerini  karşılamaya yönelik bir anlayış içinde güvenilir ve aranan bir firma olma yolunda sektördeki öncülüğümüzü devam ettirmek.

7.     Tedarik ettiğimiz hammadde ürünlerinin etik kurallara uygun şekilde üretiminin gerçekleştiğini göstermek adına çalışmalar yürütmek.

8.     Yurtiçi ve yurtdışı pazarlarından gelen talepleri; deneyimli çalışanlarımız ile birlikte, teknolojik gelişmeler doğrultusunda zamanında üreterek ve müşteri potansiyelini arttırarak firmamızın büyümesini sağlamak.

9.     Her gün daha iyisi olma prensibi ile kurumumuzun kalite ve gıda güvenliği ilkesini bünyemizde bulunan her birime yerleştirerek tüm çalışanlarımızı bilinçlendirmek.

10.   Temel Gıda olarak; üretim ve hizmetlerimiz sırasında faydalandığımız küresel kaynakları bilinçli şekilde kullanarak; enerji verimliliğinin arttırılması, yenilenebilir enerjinin geliştirilmesi, sürdürülebilir tarımın desteklenmesi gibi küresel sorunlara dikkat çekerek sürdürülebilir yaşama katkıda bulunmak.

11.    Kurumumuzda oluşan atıkları çevre mevzuatı kapsamında azaltarak geri dönüşümünü sağlamak.