PAYLAŞ
cami halısı temizliği

Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte Niğde Belediyesi de camilerdeki temizlik çalışmalarına başladı. Mobil yıkama aracı ile gerçekleştirilen temizlik çalışmalarında bugüne kadar 22 caminin temizliği gerçekleştirildi. Her yıl düzenli bir şekilde yapılan cami temizliği, bu yıl da yapılmaya başlandı. Niğde Belediyesi temizlik görevlileri günde 2 caminin temizlenmesi için yoğun bir biçimde çalışıyor.

Niğde Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışan görevliler Nisan ayında çalışmalara başladılar. Bir camide 5 kadın 3 erkek olmak üzere toplamda 8 görevli yer alıyor. Vakumlu mobil yıkama cihazları kullanan görevliler temizlik çalışmalarını Ramazan ayı gelmeden tamamlayacaklar. Cami halısının yıkanmasından camların, aynaların ve ayakkabılıklarından silinmesine kadar her yeri dezenfekte ediyorlar. Ayrıca güzel bir koku kalması için temizlik bitiminde camiye gül suyu sıkılıyor.

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan; Niğde’de yaşayan vatandaşların daha hijyenik ve daha temiz bir ortamda ibadet etmeleri için ne gerekiyorsa yaptıklarını açıkladı. Ramazan ayının yaklaşmasıyla Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı görevlilerin temizlik çalışmalarına hızlı bir şekilde başladıklarını söyledi. Pek çok şehirde olmayan vakumlu yıkama aracına sahip olduklarını söyleyen Akdoğan, cami halısı temizlenirken bu araçtan gelen köpüklü suyla cami halısının büyük bir özenle yıkandığını da belirtti. Akdoğan; daha temiz, daha refah bir ortamda ibadet etmeleri için temizlik çalışmalarının belirli bir programda yapılacağını ve Ramazan ayı gelmeden önce Niğde’de bulunan 66 caminin de temizliğinin bitmiş olacağını sözlerine ekledi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here