PAYLAŞ
cami halısı istanbul

Camiler Müslümanların ibadet ettikleri yerlerdir ve İslam dinine mensup kişilerce kutsal sayılır. Bu nedenle camilerin mimarisine, halı ve avize seçimine büyük bir özen gösterilir. Çünkü İslam dinine uygun seçimlerin yapılması gerekmektedir. Bazı durumlarda özellikle yurtdışından yapılan seçimlerde büyük bir yanılgıya düşülebilir. Genellikle bu sıkıntılar cami halılarında yaşanır. İslami figürleri yansıtmayan halılar pek çok camide tespit edilmiş ve kaldırılmıştır. Bu gibi durumların önüne geçmek amacıyla cami halısı seçiminde Türk firmalarına başvurulmalıdır. Ülkemizde çok fazla cami halısı üreten firma vardır. İstanbul cami halısı firmaları listesine aşağıdaki başlıktan adresleriyle birlikte ulaşabilirsiniz.

İstanbul Cami Halısı Firmaları Listesi

Işık Halı

1932 yılında Denizli’de dokumacılık yaparak sektöre adım atan Işık Halı, 40 yılı aşkın süredir halı üretimi yapmaktadır. İzmir, Gaziantep gibi şehirlerde de hizmet veren firma yurtdışına da ihracat yapmaktadır.

Adres: Bağdat Cad. No: 330 Maltepe / İstanbul

Elifnur Cami Halıları

Elifnur Halı, hem yurtiçi hem de yurtdışına hizmet sağlamaktadır. Türkiye’nin pek çok şehrinde kullanılan cami halıları, ISO kalitesine ve yanmazlık belgesine sahiptir. Asıl merkezi Manisa olan Elifnur Halı’nın İzmir, Rize, İstanbul, Almanya olmak üzere pek çok bölge müdürlüğü bulunmaktadır.

Adres: Mahmutbey Cad. Kocasinan Merkez Mah. Paşa Sk. No: 92 Bahçelievler / İstanbul

Tavus Halı

1960 yılında el dokumacılığı ile hizmet vermeye başlayan Tavus Halı’nın fabrikası Manisa’dadır. İstanbul cami halısı firmalarından biri olan Tavus Halı, % 100 yün cami halısı üretmektedir ve ISO kalite belgesine sahiptir.

Adres: İstiklal Mah. Dolmabahçe Cad. No: 9 Ümraniye / İstanbul

Dadaş Cami Halıları

15 yılı aşkın süredir hizmet vermektedir. Uzman kadrosu ile Marmara Bölgesi’nde yer alan pek çok camiye hizmet vermiştir. Yün ve akrilik olarak üretilen cami halılarında oldukça fazla desen seçeneği sunan Dadaş Halı kaliteli hizmeti vizyon edinmiştir.

Adres: Teyyareci Nuri Sk. No: 1 Bakırköy / İstanbul

Asil Halı

1940 yılından bu yana hizmet vermektedir. 80 yılı aşan tecrübesiyle sadece cami halısı hizmeti vermemektedir. Genel merkezi Kayseri olan ve halı üretimini Kayseri’de gerçekleştiren Asil Halı, İstanbul cami halısı firmalarından biridir.

Adres: Safi Espadon Kule, Soğanlık D-100 Kuzey Yanyol Cad. No: 26/A17 Kartal / İstanbul

Samur Halı

Samur Halı 1973 yılında kurulmuştur. 40 yılı aşkın tecrübesiyle birden çok kalite belgesine sahiptir. Merkezi Ankara olan Samur Halı, İstanbul’da da hizmet vermektedir.

Adres: Safa Mah. Atatürk Cad. No: 385 Yenidoğan, Sancaktepe / İstanbul

Yeşil Halı

Müşterilerin ihtiyaçları ve eksikleri doğrultusunda halı üretimi yapan Yeşil Halı, sadece cami halısı değil, otel halısı ve yurt halısı da üretmektedir.

Adres: İnkilap Mah. Küçüksu Cad. Parıltı Sk. No: 16 Ümraniye / İstanbul

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here