PAYLAŞ
cami halısı

Müslümanlar tarafından ibadet etme yeri olarak camiler kullanılır. Ülkemizin her şehrinde, birçok farklı noktada bulunan camiler inşaa edilirken dikkat edilmesi gereken hususlar mevcuttur. Camilerin inşaasının yanında iç dekorasyon noktasında da bazı hususlar göz önünde bulundurulmalıdır. Özellikle cami halısının seçimi iç dekorasyonu etkileyen bir unsurdur. Çünkü cami halısı seçilirken caminin iç mekanına uyumlu olması gerekmektedir. Bu tutum görsel açıdan zenginlik katacaktır.

Cami halısının dokusu da dikkat edilmesi gereken diğer bir noktadır. Camiler, günde binlerce kişinin ibadet ettiği yerlerdir. Bu nedenle dokusu iyi olmayan, kalitesi bozuk olan halılar hızlı bir şekilde zarar görecektir. Kaliteli olmayan halılar; renk atabilir, güve yiyebilir, toz barındırabilir ve alev alabilir. Tüm bunlar insan sağlığını olumsuz yönde etkileyeceğinden, cami halılarının akrilik ve yün dokusuna sahip olduğundan emin olmalısınız.

Ülkemizde cami halısı üretimi yapan pek çok şirket bulunmaktadır. Bu şirketlerin kullandığı teknolojiyle ortaya mükemmel düzeyde cami halıları çıkmaktadır. Her cami halısı kullanılacağı yere özel olarak üretilir. Ayrıca istenilen renk ve desen kullanılır. Peki üretimi yapan şirketler, cami halısı nasıl döşenir sorusuna nasıl cevap buluyorlar?

Cami Halısı Döşemesi Nasıl Yapılır?

Cami halısı döşemesi tamamen sistematiktir ve yoğunluğa bağlı olarak iki farklı şekilde yapılır. Bu yöntemlerden ilki altlık üzerine yerleştirme, diğeri ise yapıştırmadır. Cami halıları duvardan duvara döşendikleri için estetik bir görünüme sahip olması oldukça önemlidir. O yüzden hangi döşeme yöntemi kullanılırsa kullanılsın, uzman kişiler tarafından bu işlemin yapılması gerekmektedir. Cami halısı döşemesindeki her iki yöntemin de mantığı farklıdır. Döşenecek halının boyutlarına bağlı olarak yapılan döşeme ile, performans beklentisinin yüksek tutulması için yapılan döşeme birbirinden farklıdır. İsteğe ve dayanıklılığa bağlı olarak herhangi bir yöntem seçilebileceği gibi her iki yöntem de döşeme sırasında kullanılabilir.

Her iki yöntemle döşenen cami halılarından dikkat edilmesi gereken nokta; cami halısının temiz ve kuru bir zemin üzerinde döşenmesi gerektiğidir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here